kongi i
Aktualnie do grudnia 2023 i początku roku 2024 nie prowadzimy zapisów.

KONGI – nowe grupy dopiero  w 2024 roku.

KONGI /congas/ to instrument perkusyjny składający się z jednego, dwu lub trzech bębnów. klasycznie grać na jednej, na dwu lub na trzech kongach. Podstawowe uderzenia to bas, open /otwarty/, slap, tap i technika dłoń palce, zwana techniką tumbao.

Zestaw trzech bębnów to : tumba, konga, quinto i każdy z nich może być samodzielnym instrumentem.

Na naszych kursach poznasz rymy: tumbao, mozambique, rumba guaguanco, rumba kolumbia, rumba matanzas, son, bomba, bembe, mozmbique, samba i inne w wielu wersjach.

Na naszych kursach zaczynamy od gry na jednym bębnie, a składowe rytmu grają trzy grupy osób , każda z nich na innych bębnach. Na kolejnych krokach poznajemy też technikę gry na dwu i trzech bębnach jednocześnie poznając coraz ciekawsze wersje rytmów. Przy okazji poznawania techniki gry na kongach, charakterystycznych rytmów latynoskich i adaptacji rytmów afrykańskich. poznajemy tez technikę i rytmy instrumentów perkusyjnych towarzyszących zwykle bębnom: klave, shekere, grzechotki, caw bell, guiro i tp.

Aktualnie kursy gry na kongach od IX 2022 poprowadzi Bogdan Wasyłek / nowa osoba w naszym zespole, ale pełen dobrych doświadczeń, zapału  i serca do kong/. Kursy gry na kongach prowadzą też u nas okazjonalnie: Anika Kamińska, Karolina Kwiatkowska, Kazimierz Klicki,

Kongi w ostatnią sobotę miesiąca w Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku prowadzi Kazimierz Klicki. Dowiedz się o szczegóły zajęć w Serocku.

Zobacz informacje dla totalnie początkujących

Zapraszamy do zapisów w grudniu 2023 i w styczniu 2024..   Zapisz się teraz.