Grupa DRUM POWER BAND wykonuje improwizowaną muzykę perkusyjną.
Bębniarze DRUM POWER BAND są rozpoznawalni brzmieniowo, wyraźnie odróżniają się od innych zespołów perkusyjnych. Charakterystyczne brzmienie grupy tworzą kotły orkiestrowe i perkusja oraz kongi, djembe, duff i darabuka. Wraz z rytmem tych instrumentów słyszymy melodię klarnetu lub saksofonu. Definicji muzyki zespołu należy szukać gdzieś pomiędzy „etno-jazzem”, a „word music”.
Każdy z muzyków tworzy własne projekty muzyczne. Skład zespołu ujawnia przekrój zainteresowań członków grupy od jazzu przez muzykę klasyczną do muzyki współczesnej oraz od „rocka” do „etno” i „word music”.



Zespół  VIVA el CAJON!

Jest to pierwszy zespół „cajon’owy” w Polsce. Zespół powstał w Warszawie, w czerwcu 2009 roku – debiut miał miejsce w ART.BEM na Bemowie. W skład zespołu wchodzą absolwenci kursów  gry na bębnach KLICK&DRUM. Grupę założył Kazimierz Klicki, który przez wiele lat prowadził ją samodzielnie a następnie  wspólnie z  Karoliną Kwiatkowską.

Od XII 2023 zespół działa niezależnie od szkoły KLICK & DRUM. Grupę prowadzi Karolina Kwiatkowska, która już wcześniej od kilku lat była kierowniczką muzyczną i liderką VIVE el CAJON.

Muzyka VIVA el CAJON! jest inspirowana muzyką etniczną a na korzenie tej muzyki  wskazują instrumenty jakie pojawiają się na koncertach. Charakterystyczne dla grupy są cajon’y.

Cajon  /z hiszpańskiego – pudełko /- instrument wywodzący się z Peru o brzmieniu przypominającym werbel to rzeczywiście pudełko na którym siedzi muzyk i z kombinacji kilku podstawowych uderzeń jest w stanie stworzyć dziesiątki pulsacji rytmicznych. Charakterystyczne werblowe brzmienie instrument zawdzięcza strunom lub sprężynom, które znajdują się pod przednią płytą, w którą uderza muzyk.

Zespół VIVA el CAJON! oprócz cajonów  wykorzystuje  kongi kojarzone z Ameryką Poludniową, djembe kojarzone z Afrką, przywieziony z Indonezji celempung  oraz inne instrumenty perkusyjne takie jak  cow-bell, agogo, kabaza,  shekere, klawesy, grzechotki, temple block itp.

Podczas koncertu zespołu oprócz własnych utworów grupy mogą pojawić  się rytmy inspirowane afrykańskim juju, sabar, fangą,  kassą  lub kubańską rumbą abierta, brazylijską  sambą, możemy usłyszeć też rytm arabski czy znany z muzyki popularnej rytm funky.

Zespół występował kilkakrotnie w ART.BEM i w amfiteatrze na Bemowie, w okolicznych klubach we Włochach, na Okęciu, w klubie Sen Pszczoły na Pradze. Grupa grała też podczas targów mieszkaniowych Muratora oraz uczestniczyła  kilkakrotnie w oprawie muzycznej Maratonu i Półmaratonu  Warszawskiego oraz uświetniała liczne  wernisaże artystów związanych ze  Związkiem Artystów Plastyków. Aktualnie w skład grupy wchodzi 12 osób, ale VIVA el CAJON się zmienia i skład zespołu jest otwarty. Zespół nagrał swoją pierwszą płytę CD i pracuje już nad kolejną.

Zapraszamy na koncert grupy.

Zapraszamy do polubienia zespołu na fb: Viva el Cajon official fanpage


Na Rev – serocka grupa bębniarzy.

Zespół „Na Rev- serocka grupa bębniarzy”działa od 2021 roku.

Grupa wykonuje improwizowaną etniczną muzykę perkusyjną. Istotny dla muzyków jest rytm i brzmienie. Instrumentarium grupy to bębny kongi, djembe oraz inne etniczne instrumenty perkusyjne oraz trąbka. W ciągu krótkiego czasu zespół występował już na wernisażach w Warszawie i w Legionowie, tworzył oprawę muzyczną półmaratonów oraz biegów /Bieg Niepodległości i Bieg Wojciechowski w Serocku/ , miał własne koncerty oraz uświetniał imprezy lokalne takie jak WOŚP w Serocku, Finał Szlachetnej Paczki w Pułtusku, Wianki w Serocku i tp. Udział muzyków pod koniec warsztatów gry na bębnach może wzmocnić finał warsztatu integracyjnego. Muzycy występowali też przed warsztatami gry na bębnach zachęcając chętnych do wspólnego muzykowania. W każdą ostatnią sobotę miesiąca zespół zaprasza do wspólnego grania w kręgu bębnów /”drum circle” KLICK & DRUM/ w sali widowiskowej CKiC w Serocku. Latem zespół można też usłyszeć w plenerze nad Narwią, na molo przy plaży Miejskiej w Serocku.

Grupa Na Rev jako projekt Kazimierza Klickiego i szkoły KLICK & DRUM od początku istnienia działa i współpracuje z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.

W skład zespołu wchodzą:

– Agnieszka /djembe, cajon, inne instrumenty perkusyjne/

– Anna / solistka, djembe, cajon, inne instrumenty perkusyjne /

– Doris /djembe, cajon, inne instrumenty perkusyjne/,

– Dominik / solista, djembe, cajon, inne instrumenty perkusyjne/

– Jacek /solista, kongi, bongosy, cajon, inne instrumenty perkusyjne/

,- Simon / djembe, cajon, inne instrumenty perkusyjne, solista na bongo-cajonie, na trąbce i na kornecie/

– Kazik / djembe, kongi, cajon, inne instrumenty perkusyjne /

Zapraszamy do polubienia naszego fb: ” Na Rev – serocka grupa bębniarzy”.

Zapraszamy na nasze koncerty.

Prowadzi nas rytm i pasja.


Skontaktuj się z nami: