Grupa DRUM POWER BAND wykonuje improwizowaną muzykę perkusyjną.
Bębniarze DRUM POWER BAND są rozpoznawalni brzmieniowo, wyraźnie odróżniają się od innych zespołów perkusyjnych. Charakterystyczne brzmienie grupy tworzą kotły orkiestrowe i perkusja oraz kongi, djembe, duff i darabuka. Wraz z rytmem tych instrumentów słyszymy melodię klarnetu lub saksofonu. Definicji muzyki zespołu należy szukać gdzieś pomiędzy „etno-jazzem”, a „word music”.
Każdy z muzyków tworzy własne projekty muzyczne. Skład zespołu ujawnia przekrój zainteresowań członków grupy od jazzu przez muzykę klasyczną do muzyki współczesnej oraz od „rocka” do „etno” i „word music”.


zespól Moribaya
Zespół Moribaya
Moribaya to grupa o międzynarodowym składzie artystów z Polski, Australii, Burkina Faso i Ukrainy, których połączyło zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki. Wspólna pasja stała się przyczynkiem do powstania tego multikulturowego, barwnego kolektywu. Zespół wręcz zaraża pokładami pozytywnej energii i radości z grania muzyki na żywo. Przez ponad 6 lat działalności zespół zdołał wypracować sobie pozycję na polskiej scenie zespołów z gatunku etno, world music.
Żywiołowa, transowa muzyka bębnów oraz wirtuozerska gra na balafonach, korze tworzą z każdego koncertu pełną wrażeń podróż do afrykańskich źródeł rytmu. Repertuar zespołu stanowią inspiracje tradycyjną muzyką z zachodniej Afryki: Burkina Faso, Gwinei, Mali, Wybrzeża Kości Słoniowej. Grupa prezentuje tradycyjne melodie i rytmy w autorskich aranżacjach, a także kompozycje własne w tradycyjnym stylu.
Zespół ma na koncie dwa wydawnictwa: płyty Kelen http://hyperurl.co/KelenMoribaya i Fila https://ffm.to/moribayafila
www.moribaya.pl
FB https://www.facebook.com/Moribayadrums


viva el cajon na pradze
Zespół  VIVA el CAJON!

Jest to pierwszy zespół „cajon’owy” w Polsce. Zespół powstał w Warszawie, w czerwcu 2009 roku – debiut miał miejsce w ART.BEM na Bemowie. W skład zespołu wchodzą uczestnicy kursów  gry na bębnach KLICK&DRUM.

Muzyka VIVA el CAJON! jest inspirowana muzyką etniczną a na korzenie tej muzyki  wskazują instrumenty jakie pojawiają się na koncertach. Charakterystyczne dla grupy są cajon’y.

Cajon  /z hiszpańskiego – pudełko /- instrument wywodzący się z Peru o brzmieniu przypominającym werbel to rzeczywiście pudełko na którym siedzi muzyk i z kombinacji kilku podstawowych uderzeń jest w stanie stworzyć dziesiątki pulsacji rytmicznych. Charakterystyczne werblowe brzmienie instrument zawdzięcza strunom lub sprężynom, które znajdują się pod przednią płytą, w którą uderza muzyk.

Zespół VIVA el CAJON! oprócz cajonów  wykorzystuje  kongi kojarzone z Ameryką Poludniową, djembe kojarzone z Afrką, przywieziony z Indonezji celempung  oraz inne instrumenty perkusyjne takie jak  cow-bell, agogo, kabaza,  shekere, klawesy, grzechotki, temple block itp.

Podczas koncertu zespołu oprócz własnych utworów grupy mogą pojawić  się rytmy inspirowane afrykańskim juju, sabar, fangą,  kassą  lub kubańską rumbą abierta, brazylijską  sambą, możemy usłyszeć też rytm arabski czy znany z muzyki popularnej rytm funky.

Zespół występował kilkakrotnie w ART.BEM i w amfiteatrze na Bemowie, w okolicznych klubach we Włochach, na Okęciu, w klubie Sen Pszczoły na Pradze. Grupa grała też podczas targów mieszkaniowych Muratora oraz uczestniczyła  kilkakrotnie w oprawie muzycznej Maratonu i Półmaratonu  Warszawskiego. Grupę założył i prowadzą Kazimierz Klicki i Karolina Kwiatkowska. Aktualnie w skład grupy wchodzi 12 osób, ale VIVA el CAJON! się zmienia i skład zespołu jest otwarty.

Zapraszamy na stronę zespołu VIVA el CAJON! oraz do polubienia zespołu na fb: Viva el Cajon official fanpage


zafriko

Zafriko – to otwarta formacja bębniarska grająca rytmy zachodnioafrykańskie na bębnach djembe i dundun działająca w szkole Klick&Drum. Grupę prowadzi od kilku lat Paul Grocott, doświadczony lider zespołów muzycznych, aranżer i kompozytor muzyki perkusyjnej.
Spotkania Zafriko to połączenie warsztatów z próbami zespołu dla najbardziej zaawansowanych i zdeterminowanych studentów zajęć djembe i dundun. Spotkania umożliwiają amatorom zdobycie doświadczenia pracy w zespole muzycznym, naukę tworzenia aranży oraz poznanie wielu rytmów na zaawansowanym poziomie. Grupa grywa również koncerty oraz dopinguje biegaczom na maratonach.


Na Rev – serocka grupa bębniarzy.

Grupa pasjonatów bębnów i instrumentów perkusyjnych.

Zespół Na Rev pod kierunkiem Kazimierz Klickiego wykonuje improwizowaną etniczną muzykę perkusyjną. Istotny dla muzyków jest rytm i brzmienie. Instrumentarium grupy to bębny kongi, djembe oraz inne etniczne instrumenty perkusyjne. Grupa może być wprowadzeniem, ciekawym tłem lub energetyczną atrakcją imprezy kulturalnej, sportowej, integrującej społeczność lokalną, wzmacniającą finał warsztatu integracyjnego. Grupa Na Rev reprezentuje filę szkoły KLICK & DRUM w Serocku i współpracuje z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.

Na Rev to najnowszy projekt Kazimierza Klickiego, założyciela i właściciela szkoły KLICK & DRUM.

W skład zespołu wchodzą: Agnieszka, Anna, Jacek, Dominik i Kazik.

Prowadzi nas rytm i pasja.


Skontaktuj się z nami: