Anna Patynek

Anna Patynek rozpoczęła przygodę z bębnami w 1986 r. w Orkiestrze „ Na Zdrowie” Jacka Kleyffa.

W tym czasie powstawały w Polsce pierwsze grupy perkusyjne grające ba bębnach etnicznych z którymi działała  (Wadada, Słoma i bębnoluby, Papa Drum, Konoba, Ritmodelia)  Jako samouk zdobywała doświadczenie, które zaowocowało współpracą z wieloma gigantami  rodzimej sceny muzycznej. Byli to min. Zbigniew Hołdys , Maryla Rodowicz , Budka Suflera , Hey, Justyna Steczkowska, Voo Voo, Brygada Kryzys,  Tutki Trebunie , Natalia Przybysz , Natalia Kukulska , Krzysztof Ścierański, Natasza Urbańska , Kuba Sienkiewicz, Teatr Akt, Teatr Buffo.

Choć instrumentarium Ani Patynek jest bardzo szerokie/kongi, cajon, cowbell, agogo , guiro, clave i tp/  to muzyczka od wielu lat doskonali się w grze na djembe. W roku 2010-2011 odbyła podróże do Afryki Zach. by uczyć się od mistrzów w Senegalu i Gwinei.

Jako najbardziej rozpoznawalna polska perkusjonistka i pierwsza kobieta w Polsce zawodowo grająca na etnicznych bębnach pracowała w orkiestrach ( Adama Sztaby, Jacka Tarkowskiego, Jarosław Barów) Obecnie związana jest z zespołem Tomka Lipińskiego, szkołą samby Ritmo Bloco oraz Movement Medicine, a także udziela lekcji indywidualnych. Ania Patynek  od 2024 roku poprowadzi dla  KLICK & DRUM autorskie warsztaty weekendowe w terminach wolnych pomiędzy swoimi próbami i  koncertami.