djembe

Moc afrykańskich bębnów.

Miejsca w nowych grupach od IV 2022 są zajęte . Zapisz się i zarezerwuj miejsce w grupie dla dorosłych od IX 2022. Odezwiemy się z propozycją terminu.  Lub zapisz się na warsztaty wyjazdowe dla  początkujących na Warmii  6-8 maja 2022. 
„Wiosna to dobry czas na pierwszy krok , poznanie etnicznych bębnów djembe, energetycznych rytmów i ciekawych ludzi.  Wyjazd z bębnami do Leśniczówki Okominek położonej wśród jezior w okolicy Waplewa , zaledwie 2 godzny od Warszawy.

Zaczynamy warsztaty o godz.13 w piątek 6 maja, a kończymy obiadem w niedzielę 8 maja. Będzie intensywnie, dużo grania i ćwiczeń w ciągu dnia, a wieczorem swobodne improwizacje podczas dum circle. Kameralna max 15 osób grupa.

Cena zajęć i pobytu to 750,-pln . Zapewniamy instrumenty, prowadzenie, trzy pyszne posiłki wegetariańskie, nocleg w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami w magicznym miejscy i pięknej okolicy.

Rezerwacja nastąpi po wpłacie zadatku 200,-pln u Aniki lub całości po 1 maja.

Informacje, zapisy, opłaty u Aniki. Napisz:  afromoriba@gmail.com

Każda i każdy, bez względu na umiejętności i doświadczenie muzyczne, może brać udział w naszych warsztatach i czerpać radość z obcowania z rytmem i wspólnego tworzenia muzyki. Na regularnych zajęciach z gry na djembe poznacie właściwą dla djembe technikę gry bas, ton i slap, podstawowe pojęcia związane z rytmem i  ćwiczenia na poczucie rytmu. Nauka zaczyna się od prostych rytmów pozwalających wspólnie grać na bębnach w kręgu w podziale na składowe. Z biegiem czasu w ramach kursu zanurzycie się w arcyciekawy i wciągający świat rytmów zachodnioafrykańskich, a także nauczycie się rytmów pozwalających na granie z innymi niż bębny instrumentami muzycznymi. Granie na bębnach to relaks poprzez koncentracje, wyciszenie myśli i zredukowanie stresu poprzez wejście w rytm i przede wszystkim dobra zabawa. O terapeutecznych i zdrowotnych właściwościach grania na bębnach pisano już wiele. Między innymi dzięki nim gra na djembe zyskała ogromną popularność na całym globie. Energia i radość płynąca z gry afrykańskich rytmów, sprawia, że djembe staje się dla wielu życiową pasją. Granie na bębnach to także powrót do naturalnych, tradycyjnych form wspólnego spędzania czasu społeczności, bez oceniania i pędu życia codziennego. Każdemu uczestnikowi zapewniamy dostęp do profesjonalnych instrumentów djembe sprowadzanych z Afryki. Zajęcia z djembe prowadzą Anika Kamińska oraz Paul Grocott.