Nauka gry na bębnach – początkujący I krok

TRWAJĄ ZAPISY DO NOWYCH GRUP DLA DOROSŁYCH

Zajęcia odbywają się w samym Centrum z dogodnym dojazdem ze wszystkich dzielnic i okolic Warszawy /metro, tramwaje, autobusy, pociąg, ścieżki rowerowe…/

Nasz adres to Pałac Kultury, Pl. Defilad1, wejście od ul. Emilli Plater z bramy po lewej stronie Sali Kongresowej.

Zapraszamy do nowych grup osoby dorosłe zupełnie początkujące. Osoby, które już grały zapraszamy do grup już działających.

!!! Jest już BRAK MIEJSC w grupach, które wystartowały we wrześniu 2019. Można zapisywać się i zarezerwować miejsce na kolejne kurs. Zapraszamy na kolejne kursy.

NOWE GRUPY DLA POCZĄTKUJĄCYCH od września 2019:

DJEMBE I krok- środy, godz. 20.40-21.55 /prowadzi Anika/ – od 4.09.2019 r.- brak miejsc

DJEMBE I krok – piątki, godz. 17.30-18.45 /prowadzi Anika/ –od 6.09.2019 r.-brak miejsc

DJEMBE I krok /dodatkowa grupa/ – czwartki g. 20.15 /Anika/ – od 10 X, brak miejsc.

KONGI I krok – czwartki, godzina 20.15-21.30  /prowadzi Karolina/ – od 12.09.2019 r.

CAJON I krok – środy g.19.15 /prowadzi Karolina/ – od 11.09.2019 r. – brak miejsc

DJEMBE I krok – jedyna grupa w godzinach dopołudnioych – środy g. 11.00-12.30 /prowadzi Anika/ –  poziom otwarty, można dołączyć do tej grupy w dowolnym momencie. Od 18 .09.2019

Do nowej grupy /oprócz śr. g.11.00/ można dołączyć tylko w ciągu pierwszych trzech tygodni.

Wybierz grupę. Obok swojego nazwiska dodaj dzień i godzinę, która Cię interesuje /np.:  śr, g 19.15/

Zapraszamy.   Zapisz się teraz. 


 

                                                                                                                                                                     OSOBY PROWADZĄCE:

Karolina Kwiatkowska /kongi, cajon/ – gra od kilkunastu lat na kongach, absolwentka kursów KLICK&DRUM, uczestniczka kilku zespołów, uczestniczka wielu warsztatów w Polsce i uczestniczka warsztatów mistrzowskich gry na kongach z kubańskimi nauczycielami w Barcelonie. Karolina prowadzi od kilku lat warsztaty i kursy gry na cajon i na kongach oraz jest współprowadzącą prób zespołu VIVA el CAJON. Oprócz kong i cajona jej pasją jest też szeroko pojęta muzyka etnicznie, szczególnie tańce i muzyka irlandzka.

  Anika Kamińska /djembe, cajon, kongi/ – gra na bębnach od kilkunastu lat. Ukończyła kursy gry na kongach dla zaawansowanych w KLICK&DRUM, uczestniczyła w wielu warsztatach gry na djembe z mistrzami z Polski i z Afryki, w warsztatach gry na kongach i na bata na Kubie.  Anika ponad miesiąc przebywała w Afryce, gdzie uczestniczyła w intensywnych warsztatach grupowych gry na djembe i w indywidualnych lekcjach z wybitnymi mistrzami gry na tym instrumencie. Doskonaliła tam też swoje umiejętności w dziedzinie tańca afrykańskiego. Anika gra w zespole Moribaya /djembe, taniec/, w zespole Madrugada /cajon/, i zespole Vieja el Tambor /kongi, bata/, organizuje kursy tańca afrykańskiego.. Anika Kamińska od kilku lat prowadzi w KLICK&DRUM warsztaty i lekcje gry na kongach, kursy gry na cajonie, a od IX 2016 kurs gry na djembe dla początkujących i średnio zaawansowanych.

Paul Crocott /djembe, dunduny/ – gra od wielu lat na bębnach afrykańskich. Poznawał tajniki gry na djembe i na dundunach w Australii, podczas swojego pobytu w Czechach i w Polsce oraz podczas wyjazdów do Afryki Zachodniej. Paul uczył się od najlepszych. Aktualnie przebywa w Polsce, jest solistą w zespole MORIBAYA, organizuje i prowadzi zespół djembowy przy naszej szkole, prowadzi warsztaty i kursy gry na djembe i na dundunach. 

Na „pierwszym kroku” kursu gry na bębnach poznasz u nas podstawowe uderzenia, nauczysz się kilku konkretnych rytmów. Ćwiczenia rytmiczne z tego kroku będą Ci towarzyszyć też w trakcie dalszej edukacji bębniarskiej. Zajęcia prowadzimy w atmosferze twórczego skupienia, akceptacji różnego tempa uczenia się i zabawy. Trans niewykluczony.

PROGRAM :
– technika uderzeń: bas, otwarty /ton/, slap, tap, technika tumbao
– rytmy latynoskie i afrykańskie /nanigo, merengue, afro, samba, shiko, tumbao i inne/ na kongach, rytmy afrykańskie na djembe.

CENA – 370,-plnz góry za cykl 10 spotkań /za 2,5 miesiąca/ Cena kolejnych kroków, czyli kontynuacja kursu – 330,-pln.
Opłatę za zajęcia wnosimy gotówką u prowadzącego – bezpośrednio po pierwszych zajęciach. /nie w kasie !!! nie przelewem !!! nie ma przedpłat !!! /
– nie zwracamy opłat za niewykorzystane zajęcia, ale można „odpracowywać” nieobecności w grupie równoległej lub niższej, jeżeli taka istnieje. Po pierwszym spotkaniu można zrezygnować, czyli zwolnić swoje miejsce w grupie i zapłacić tylko za to jedno spotkanie.

INFO
– jedno spotkanie trwa 1 godzinę 15 minut                                                                                                – zapewniamy instrumenty podczas zajęć
– spotkania każdej z grup odbywają się raz w tygodniu
– umawiamy się na cykl 10 spotkań
– jest możliwość kontynuacji nauki / kroki od I do VI /
– można nagrywać rytmy i ćwiczenia w uzgodnionym czasie zajęć
– zakładamy, że uczestnicy zajęć dla początkujących nie mają wcześniejszych doświadczeń muzycznych

W sprawie zapisów lub w razie dodatkowych pytań pisz na adres:  klick@klick.com.pl lub dzwoń: 608670725.

Możesz teraz zarezerwować dla siebie miejsce w nowej grupie:


Maksymalna /nieprzekraczalna!/ liczba osób w grupie I kroku to 15 osób, na kolejnych krokach max 12.

Gra na bębnach