Kursy gry na DJEMBE, na KONGACH i na CAJON dla dorosłych w samym Centrum Warszawy. Grupy dla początkujących i dla kontynuujących.

Na pierwszym kroku poznasz podstawy gry na instrumencie, tajniki techniki gry, nauczysz się konkretnych rytmów, poznasz ciekawe ćwiczenia, doświadczysz satysfakcji i radości  grania w grupie. Trans niewykluczony.

 Zapraszamy na kursy w Pałacu Kultury /wejście od ul. Emili Plater, bezpośrednio z bramy po lewej stronie Sali Kongresowej/. Idealny dojazd ze wszystkich dzielnic Warszawy metrem, tramwajem, autobusem, PKP, samochodem, rowerem.

TRWAJĄ ZAPISY do grup dla początkujących od IX 2023.

BRAK MIEJSC w nowych grupach DJEMBE, można się zapisać na listę rezerwową.

Dodatkowa grupa BIAŁY ŚPIEW poziom open – środy godz. 12.30.

Do nowej grupy można dołączyć tylko w ciągu pierwszych trzech spotkań.

Wybierz kurs, który Cię interesuje i zapisz się teraz /przy nazwisku zaznacz dzień i godzinę/.

O miejscu w grupie decyduje kolejność zgłoszeń.

:

Osoby, które już uczęszczały na zajęcia prosimy o pilne zarezerwowanie sobie miejsca u instruktora prowadzącego grupę lub u Kazika. Grupa kontynuująca kurs a pierwszeństwo do wcześniejszego terminu jednak niektóre grupy są łączne, niektóre mają zmienione terminy w tym sezonie.

Grupy dla średnio zaawansowanych i kontynuacje:

DJEMBE z Maćkiem Łukowskim średnio zaawansowani: piątki g. 19.00- 20.15 , od X 2020

DJEMBE z Aniką średnio zaawansowani: poniedziałki godz.17.20, poniedziałki godz.18.45, czwartki godz.18.45. środy godzina 11.00 , od 2 IX 2020

KONGI z Karoliną średnio zaawansowani-  środy godz.20.15, /powtórki – czwartki g.20.15./, od 2 IX 2020r.

CAJONY z Karoliną średnio zaawansowani – środy godz.18.45 od 2 IX 2020r., /powtórki – czwartki godz 18.45 od 10 IX/

Zespół „Zafriko” prowadzony przez Paula:  niedziele.godz.18.00

Zespół „Viva el Cajon” prowadzony przez Karolinę i Kazika – wtorki godz.19.00 od 8 IX.

INFO dla początkujących:

– jedno spotkanie trwa 1 godzinę 15 minut                                                                                                – zapewniamy instrumenty podczas zajęć
– spotkania każdej z grup odbywają się raz w tygodniu
– umawiamy się na cykl 10 spotkań
– jest możliwość kontynuacji nauki / kroki od I do VI /
– można nagrywać rytmy i ćwiczenia w uzgodnionym czasie zajęć
– zakładamy, że uczestnicy zajęć dla początkujących nie mają wcześniejszych doświadczeń muzycznych

PROGRAM :
– technika uderzeń: bas, otwarty /ton/, slap, tap, technika tumbao
– rytmy latynoskie i afrykańskie /nanigo, merengue, afro, samba, shiko, tumbao i inne/ na kongach, rytmy afrykańskie na djembe., ćwiczenia .

CENA – 370,-plnz góry za cykl 10 spotkań /za 2,5 miesiąca/ Cena kolejnych kroków, czyli kontynuacja kursu – 330,-pln za 10 spotkań.
Opłatę za zajęcia wnosimy gotówką u prowadzącego – bezpośrednio po pierwszych zajęciach. /nie w kasie !!! nie przelewem !!! nie ma przedpłat !!! /
– nie zwracamy opłat za niewykorzystane zajęcia, ale można „odpracowywać” nieobecności w grupie równoległej lub niższej, jeżeli taka istnieje. Po pierwszym spotkaniu można zrezygnować, czyli zwolnić swoje miejsce w grupie i zapłacić tylko za to jedno spotkanie.

Kursy gry na KONGACH prowadzimy od 20 lat. Prowadzący:

          Kazimierz Klicki – twórca i właściciel szkoły, 20 lat doświadczeń, uczestnik i organizator wielu zespołów perkusyjnych, warsztatów, koncertów..                                                                                                                                                                          Karolina Kwiatkowska – gra od kilkunastu lat na kongach, absolwentka kursów KLICK&DRUM, uczestniczka kilku zespołów, uczestniczka wielu warsztatów w Polsce i uczestniczka warsztatów mistrzowskich gry na kongach z kubańskimi nauczycielami.

     Kurs gry na CAJONIE dla początkujących prowadzi Karolina Kwiatkowska /wieloletnie doświadczenie z gry w zespole Viva el Cajon, w  innych zespołach, wieloletnie doświadczenie z uczenia gry na tym instrumencie/.

      Kursy gry na DJEMBE od kilku lat prowadzi Anika Kamińska.                                                          Anika ukończyła kursy gry na kongach dla zaawansowanych w KLICK&DRUM, uczestniczyła w wielu warsztatach gry na djembe z mistrzami z Polski i z Afryki, warsztaty gry na kongach i na bata na Kubie.  Anika ponad miesiąc przebywała w Afryce, gdzie uczestniczyła w intensywnych warsztatach grupowych gry na djembe i w indywidualnych lekcjach z wybitnymi mistrzami gry na tym instrumencie. Doskonaliła tam też swoje umiejętności w dziedzinie tańca afrykańskiego. Anika gra w zespole Moribaya /djembe, taniec/, w zespole Madrugada /cajon/, i zespole Vieja el Tambor /kongi, bata/, organizuje kursy tańca afrykańskiego.. Anika Kamińska od kilku lat prowadzi w KLICK&DRUM zajęcia i lekcje gry na kongach, kursy gry na cajonie, a od IX 2016 kurs gry na djembe dla początkujących i średnio zaawansowanych.

Anika Kamińska będzie prowadzić warsztaty gry na CAJONIE dla średnio zaawansowanych i warsztaty weekendowe / Anika gra na cajonie i innych instrumentach perkusyjnych w zespole Madrugada, prowadziła już świetne kursy gry na cajonie w KLICK&DRUM/.

Na „pierwszym kroku” kursu gry na bębnach poznasz u nas podstawowe uderzenia, nauczysz się kilku konkretnych rytmów. Ćwiczenia rytmiczne z tego kroku będą Ci towarzyszyć też w trakcie dalszej edukacji bębniarskiej. Zajęcia prowadzimy w atmosferze twórczego skupienia, akceptacji różnego tempa uczenia się i zabawy. Trans niewykluczony.

Możesz teraz zarezerwować dla siebie miejsce w nowej grupie:

:

W sprawie zapisów lub w razie dodatkowych pytań pisz na adres:  klick@klick.com.pl lub dzwoń: 608670725.